Typy biustonoszy – budowa i materiał miseczek

Aby spełnić oczekiwania kobiet z biustem w różnym rozmiarze, w naszej ofercie dostępne są rozmaite rodzaje biustonoszy i miseczek. Ich budowa powinna być podyktowana tym, czy mają dać wygodę większym piersiom, czy może optycznie powiększyć i uwydatnić mniejsze. Mogą też przydać się do zadań specjalnych, a więc podtrzymywać je podczas aktywności fizycznej.

Jak wygląda budowa stanika? Składa się on m.in. z regulatora ramiączka, taśmy spodniej, fiszbin, kołyski/podpórki, miseczki wyłożonej np. cienką pianką, gąbką, żelem silikonowym i zapięcia. W zależności od poszczególnych elementów może być miękki, półusztywniany, usztywniany lub push-up. Ten ostatni typ ma za zadanie sprawić, aby piersi w biustonoszu wydawały się większe. Jego ostateczny rodzaj dopasuj więc do ich anatomii i wielkości. A jeśli potrzebujesz porady przy wyborze nie tylko rozmiaru, ale i innych cech, chętnie nią służymy!

Poszczególne modele staników mogą być uszyte z różnych materiałów: dzianin, koronek, zdobione haftami lub zupełnie gładkie, przejrzyste bądź półprzejrzyste. Zdecyduj, w jakim będziesz czuła się najbardziej komfortowo i kobieco!

1
Staniki miękkie
(ang. soft, non-padded)

Ich miseczki nie są usztywniane ani wyściełane żadną dodatkową warstwą gąbki ani innego wypełnienia. Takie miseczki mogą występować zarówno w stanikach z fiszbinami, jak i bez fiszbin. Mogą być uszyte z różnych materiałów – dzianin, koronek, zdobione haftami bądź zupełnie gładkie. Bywają przejrzyste bądź półprzejrzyste, co wiele kobiet ceni, gdyż są przewiewne i zapewniają uwodzicielski wygląd. Mogą także być całkowicie nieprzejrzyste i gładkie – wtedy nadają się również pod cienkie i dopasowane ubrania.

2
Staniki półusztywniane
(ang. semi-soft)

W takim biustonoszu dolna część jest usztywniona pianką lub gąbką, natomiast górna część to miękki materiał – często koronka lub półprzejrzysta siateczka z haftem. Ich zaletą jest to, że sprawiają lekkie wrażenie dzięki miękkiej górnej części, a jednocześnie solidnie podtrzymują i modelują piersi dzięki usztywnianej części dolnej.

3
Staniki usztywniane
(ang. padded)

Są to staniki, których miseczki są w całości wyłożone materiałem usztywniającym. Nie muszą mieć jednak wkładek powiększających biust. Wbrew powszechnej opinii – usztywniane staniki wcale nie powiększają biustu, jeśli są wyłożone tylko cienką pianką czy gąbką.

4
Staniki push-up
push-up

Push-upy to staniki usztywniane, z wkładkami z pianki, gąbki, wypełnionymi żelem silikonowym lub powietrzem, które mają za zadanie sprawić, by nasze piersi w staniku wydawały się większe niż bez niego.