Typy biustonoszy – budowa i materiał miseczek

1
Staniki miękkie
(ang. soft, non-padded)

Ich miseczki nie są usztywniane ani wyściełane żadną dodatkową warstwą gąbki ani innego wypełnienia. Takie miseczki mogą występować zarówno w stanikach z fiszbinami, jak i bez fiszbin. Mogą być uszyte z różnych materiałów – dzianin, koronek, zdobione haftami bądź zupełnie gładkie. Bywają przejrzyste bądź półprzejrzyste, co wiele kobiet ceni, gdyż są przewiewne i zapewniają uwodzicielski wygląd. Mogą także być całkowicie nieprzejrzyste i gładkie – wtedy nadają się również pod cienkie i dopasowane ubrania.

2
Staniki półusztywniane
(ang. semi-soft)

W takim biustonoszu dolna część jest usztywniona pianką lub gąbką, natomiast górna część to miękki materiał – często koronka lub półprzejrzysta siateczka z haftem. Ich zaletą jest to, że sprawiają lekkie wrażenie dzięki miękkiej górnej części, a jednocześnie solidnie podtrzymują i modelują piersi dzięki usztywnianej części dolnej.

3
Staniki usztywniane
(ang. padded)

Są to staniki, których miseczki są w całości wyłożone materiałem usztywniającym. Nie muszą mieć jednak wkładek powiększających biust. Wbrew powszechnej opinii – usztywniane staniki wcale nie powiększają biustu, jeśli są wyłożone tylko cienką pianką czy gąbką.

4
Staniki push-up
push-up

Push-upy to staniki usztywniane, z wkładkami z pianki, gąbki, wypełnionymi żelem silikonowym lub powietrzem, które mają za zadanie sprawić, by nasze piersi w staniku wydawały się większe niż bez niego.