Jak dopasować bieliznę?

Drogie Panie jeśli macie problem z odpowiednim dopasowaniem biustonosza, oto kilka rad aby wybrać odpowiedni, zapewniający komfort i idealny wygląd stanik.

1

Pierwszym krokiem jest zmierzenie obwodu pod biustem. Miarę krawiecką poziomo zaciśnijmy pod biustem lecz nie może to powodować bólu i wrzynania się miary w ciało, musimy swobodnie oddychać.

2

Jeżeli otrzymaliśmy np. 82 cm zaokrąglamy do 80 jeżeli 73 i 74 cm to do 75 cm w obwodzie. Pamiętajmy o tym, ze staniki są elastyczne i rozciągają się, powinny podtrzymywać biust, a obwód nie może być luźny.

3

Kolejnym krokiem jest pomiar obwodu w biuście, miara musi przylegać w najszerszym miejscu biustu , przykładamy ją tak, aby nie deformowała biustu.

4

Następnie obliczamy wielkość miseczki, która wynika z różnicy między obwodem pod biustem jak i obwodem w biuście. Jeśli różnica wyniesie 12-13 wtedy idealna będzie miseczka A , jeżeli 14- 15 cm wtedy mamy miseczkę B. Przy wyborze miseczki trzeba posłużyć się tabelą rozmiarów.

5

W idealnie dopasowanym biustonoszu pas obwodu przylega na ciała w równej wysokości. Jeżeli zapięcie kieruje się w kierunku karku to obwód jest za luźny. Pamiętaj fiszbiny nie mogą uciskać ciała, jeżeli piersi ”wychodzą dołem” tzn., że mamy za małą miseczkę i za luźny obwód. Ramiączka odpowiednio regulujemy tak aby nie wpijały się w skórę oraz nie opadały Być może jeżeli nie pomaga regulacja należy zmniejszyć obwód pod biustem.

6

Idealnie dobrane miseczki uzyskujemy wtedy gdy profil piersi nie wystaje ponad biustonosz oraz nie robią się nam fałdki pod pachami. Biustonosz powinien okalać całą pierś.

Jeżeli już znamy swoje wymiary to musimy także pamiętać, że Idealny Stanik to taki, który:

  • nie uwiera, nie uciska tkanki tłuszczowej piersi, nie deformuje
  • piersi wypełniają równo miseczki, fiszbiny nie gniotą i nie ranią biustu
  • ramiączka nie mogą wpijać się w ciało, to obwód pod biustem jest istotny w podtrzymywaniu ciężaru
  • w którym czujemy się wygodnie